Staf | FACULTY OF SCIENCE
» DEPARTMENT » Mathematics » Staf

Staf

ACADEMICIAN



 HEAD OF DEPARTMENT

Zarina Bibi Ibrahim (Prof. Madya Dr.)
Academic Qualification 
Tel: +603 89466811
Email: zarinabb@upm.edu.my
Kepakaran: ANALISIS BERANGKA(NUMERICAL ANALYSIS) 


Fudziah Ismail (Prof.Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89466821
Email: fudziah@upm.edu.my
Kepakaran:ANALISIS BERANGKA                              (NUMERICAL ANALYSIS)

Research Gate

 Habshah Midi (Prof. Dr.)
 Academic Qualification 
 T
el: +603 89466819

 Email: habshah@upm.edu.my
 Kepakaran:REGRESI TEGUH/REKABENTUK UJIKAJI/KAWALAN KUALITI                         (ROBUST REGRESSION/EXPERIMENTAL DESIGN/QUALITY CONTROL) 

Research Gate

 Adem Kilicman (Prof. Dr.)
 Academic Qualification 
 T
el: +603 89466813

 Email: kilicman@upm.edu.my
 Kepakaran:Analisis Fungsian /Topologi

Research Gate

 Noor Akma Ibrahim (Prof. Dr.)
 Academic Qualification 
 
Tel: +603 89466847

 Email: nakma@upm.edu.my
 Kepakaran: ANALISIS MANDIRIAN           (SURVIVAL ANALYSIS)
 

Research Gate

 Rakhimov Isamiddin (Prof. Dr.)
 Academic Qualification 
 T
el: +603 89466831

 Email: isamiddin@upm.edu.my
 Kepakaran:ALJABAR                                                    (ALGEBRA) 

 

Zanariah Abdul Majid (Prof.Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89467959/+603 89466873
Email: am_zana@upm.edu.my
Kepakaran:ANALISIS BERANGKA        (NUMERICAL ANALYSIS) 

Research Gate

Nik Mohd Asri Nik Long (Prof. Madya Dr.)
 Academic Qualification 
 Tel: +603 89466863

 Email: nmasri@upm.edu.my
 Kepakaran:Teori Elastik 
 
Research Gate

Leong Wah June (Prof.Madya Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89466677
Email: leongwj@upm.edu.my
Kepakaran: PENGOPTIMUMAN     (OPTIMIZATION)

 

Mohamad Rushdan Md Said (Prof. Madya Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603-89466841 
Email: mrushdan@upm.edu.my
Kepakaran: TEORI NOMBOR                      (NUMBER THEORY) 

 

Mohd Rizam Abu Bakar (Prof. Madya Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603-89466824
Email: mrizam@upm.edu.my
Kepakaran: PENYELIDIKAN OPERASI/ANALISIS MANDIRIAN                        (OPERATIONS RESEARCH/SURVIVAL ANALYSIS) 

 

Ibragimov Gafurjan (Prof. Madya Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89466818
Email: ibragimov@upm.edu.my
Kepakaran: PERSAMAAN PEMBEZAAN (DIFFERENTIAL EQUATIONS) 

 

Norihan Md Arifin (Prof. Madya Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89467939
Email: norihana@upm.edu.my
Kepakaran: MATEMATIK INDUSTRI       (INDUSTRIAL MATHEMATICS) 

 

Lee Lai Soon (Prof. Madya Dr.)
Academic Qualification
Tel: 03-89468454 / 6876
Email: lls@upm.edu.my
Kepakaran: PENYELIDIKAN OPERASI (OPERATIONS RESEARCH)

 

Jayanthi a/p Arasan (Prof. Madya Dr.)
Academic Qualification
Tel: 03-89466835
Email: jayanthi@upm.edu.my
Kepakaran: ANALISIS MANDIRIAN            (SURVIVAL ANALYSIS) 

 

Muhammad Rezal Kamel Ariffin (Prof. Madya Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89466838
Email: rezal@upm.edu.my
Kepakaran: KRIPTOGRAFI/SISTEM DINAMIK KALUT                        (CRYPTOGRAPHY/CHAOTIC DINAMICAL SYSTEM) 

 

Siti Hasana Sapar (Prof. Madya Dr.)Penyelaras Jaringan Industri & Masyarakat
Academic Qualification
Tel: +603 89468456
Email: sitihas@upm.edu.my
Kepakaran: TEORI NOMBOR                        (NUMBER THEORY)

Mohd Bakri Adam (Prof. Madya Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89466860/6889
Email: bakri@upm.edu.my
Kepakaran: EXTREME VALUE THEORY                 ANALISIS TEGUH                     (APPLIED STATISTICS)

 

Norfifah Bachok (Prof. Madya Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89466849
Email: norfifah@upm.edu.my
Kepakaran: DINAMIK BENDALIR                                                 (FLUID DYNAMICS) 

 

Norazak Senu (Prof. Madya Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89466848
Email: norazak@upm.edu.my
Kepakaran: ANALISIS BERANGKA         (NUMERICAL ANALYSIS) 

 

Anwar Fitrianto (Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89467025
Email: anwar@upm.edu.my
Kepakaran: STATISTIK TEGUH                                     (ROBUST STATISTIC) 

 

Fadzilah Md Ali (Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89466843
Email: fadzilahma@upm.edu.my
Kepakaran: MATEMATIK INDUSTRI       (INDUSTRIAL MATHEMATICS) 

 

Mai Zurwatul Ahlam (Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89466826
Email:maizurwatul@upm.edu.my
Kepakaran: BIOLOGI MATEMATIK (MATHEMATICAL BIOLOGY) 

 

Athirah Nawawi (Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89466844
Email: athirah@upm.edu.my
Kepakaran: TEORI BERKUMPULAN                                                     (GROUP THEORY) 

 

Chen Chuei Yee (Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89467260
Email:cychen@upm.edu.my
Kepakaran: VARIASI KALKULUS               (CALCULUS OF VARIATION) 

 

Siti Nur Iqmal Ibrahim (Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89466836
Email: iqmal@upm.edu.my
Kepakaran: KEWANGAN MATEMATIK (MATHEMATICAL FINANCE) 

 

 

Lim Fong Peng (Dr.)
Academic Qualification 
Tel: +603 89466820
Email: fongpeng@upm.edu.my
Kepakaran: 

Idham Ariff Alias (Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89466856
Email: idham@upm.edu.my
Kepakaran: TEORI KUMPULAN                       (GROUP THEORY) 

 

Mohamat Aidil Mohamat Johari (Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89466865
Email: mamj@upm.edu.my
Kepakaran:  TEORI NOMBOR                      (NUMBER THEORY)

 

Norhaslinda Ali (Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89466828
Email: norhaslinda@upm.edu.my
Kepakaran:EXTREME VALUE THEORY

Sharifah Kartini Said Husain (Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89466857
Email:kartini@upm.edu.my
Kepakaran:  Algebra (Leibniz Algebra)

 

Faridah Yunos (Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89466868
Email: faridahy@upm.edu.my
Kepakaran: TEORI NOMBOR                      (NUMBER THEORY) 

 

Haliza Rosali (Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89466823
Email: liza_r@upm.edu.my
Kepakaran: MATEMATIK INDUSTRI       (INDUSTRIAL MATHEMATICS) 

 

Witriany Basri (Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89466845
Email: witriany@upm.edu.my
Kepakaran:ALJABAR                                                    (ALGEBRA)  

 

Mohd Shafie Mustafa (Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89466817
Email: shafie@upm.edu.my
Kepakaran:REKABENTUK UJIKAJI/STATISTIK TEGUH                           (EXPERIMENTAL DESIGN/ROBUST STATISTIC)  

 

Risman Mat Hashim (Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89466866
Email: risman@upm.edu.my
Kepakaran:  

 

Siti Mahani Marjugi (Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89466864
Email: smahani@upm.edu.my
Kepakaran:  

 

Nadihah Wahi (Dr.)
Academic Qualification
Tel: +603 89466822
Email: nadihah@upm.edu.my
Kepakaran:

 

 

Dr. Hani Syahida Zulkafli
Academic Qualification
Tel: +603 89467259
Email:hsyahida@upm.edu.my

Kepakaran:  

 

Nur Haizum Abd Rahman (Dr.)

Academic Qualification 
Tel: +603 8946
Email: nurhaizum_ar@upm.edu.my
Kepakaran:Statistik

Puan Aniza Abd. Ghani
Academic Qualification
Tel: +603 89466815
Email: aniza@upm.edu.my
Kepakaran:  

 

Puan Nazihah Mohamed Ali
Academic Qualification
Tel: +603 89466846
Email: nazihah@upm.edu.my
Kepakaran:  

 

Puan Nor Aliza Rahmin
Academic Qualification
Tel: +603 89466862
Email: aliza@upm.edu.my
Kepakaran: 

 

 

 

PEGAWAI SOKONGAN  

 

PENOLONG PEGAWAI TADBIR
 
Khairul Hafiz Mohamad
Tel: 03-89466871
Email: khairulhafiz@upm.edu.my

 


SETIAUSAHA PEJABAT

Yanuraqilah Najiah Yahya
Tel : 03-89466811
Emel : yanuraqilah@upm.edu.my

 

PEMBANTU TADBIR P/O (SISWAZAH)

Noraini Md Yasin
Tel: 03-89466812
Email: ainimyas@upm.edu.my

 

PEMBANTU TADBIR P/O

Nur Amira Ini Roslan
Tel: 03-89466812
Email:nur_amira@upm.edu.my

 

PEMBANTU AM PEJABAT

Mohd. Kamarulzaman Shah Bazil
Tel: 03-89467275
Email: man@upm.edu.my

 

Updated:: 20/09/2017 [nashrin]

MEDIA SHARING

FACULTY OF SCIENCE
Universiti Putra Malaysia
43400 UPM Serdang
Selangor Darul Ehsan
0389466601
0389432508
C1506215841