Staf | FACULTY OF SCIENCE
» DEPARTMENT » Mathematics » Staf

Staf

PEGAWAI AKADEMIK

KETUA JABATAN

B.Sc. (CSU Long Beach, U.S.A),
M.Sc. (CSU Long Beach, U.S.A),
Ph.D. (UPM, Malaysia)
 
Tel: +603 89466811
Email: zarinabb@upm.edu.my
Kepakaran: Analisis Berangka 

Research Gate

MSc. Math. (Washington State University, U.S.A), Ph.D. Math. (UPM, Malaysia)
 
Tel: +603 89466821
Email: fudziah@upm.edu.my
Kepakaran:Analisis Berangka                            

Habshah Midi (Prof.Dr.)
B.A. (Hons) (Drew University, USA),
M. Apl. Statistics (Ohio State university, USA) Ph.D. (UKM)
 
Tel: +603 89466819
Email: habshah@upm.edu.my
Kepakaran:Regresi Teguh/Rekabentuk Ujikaji/Kawalan Kualiti

Adem Kilicman (Prof. Dr.)
B.Sc. Math. (Turkey)
M. Pure Math. (Turkey)
Ph.D. (UK)

Tel: +603 89466813
Email: kilicman@upm.edu.my
Kepakaran:Analisis Fungsian /Topologi

B. Sc. (Western Michigan University, USA)
M. Sc. (Western Michigan University, USA)
Ph.D. (UPM, Malaysia)
 
Tel: +603 89466847
Email: nakma@upm.edu.my
Kepakaran: Analisis Mandirian
 

BA (Macalester College, USA)
MA (Eastern Michigan University, USA)
Ph.D. (UPM, Malaysia)

Tel: +603 89467959/+603 89466873
Email: am_zana@upm.edu.my
Kepakaran:Analisis Berangka  

Research Gate

B.Sc. (Hons) (UPM, Malaysia)
M.Sc (Universiti of Leeds, UK)
Ph.D. (Universiti of Manchester, UK)

Tel: +603 89466863
Email: nmasri@upm.edu.my
Kepakaran:Teori Elastik
 
Research Gate

BSc. (Hons) (UPM)
MSc. (UPM)
Ph.D. (UPM)

Tel: +603 89466677
Email: leongwj@upm.edu.my
Kepakaran: Pengoptimuman    

BSc. (Lousiana State University, USA)
MSc. (Southwestern Louisiana University, USA)
Ph.D. (Macquarie University, Sydney)

Tel: +603-89466841 
Email: mrushdan@upm.edu.my
Kepakaran: Teori Nombor      

BA (Macalester Collage, USA)
MSc. (North Carolina State University, USA)
Ph.D. (University of Bradford, UK)

Tel: +603-89466824
Email: mrizam@upm.edu.my
Kepakaran: Penyelidikan Operasi/Analisis Mandirian                     

Ibragimov Gafurjan (Prof. Madya Dr.)
BA (National University of Uzbekistan)
MSc. (National University of Uzbekistan)
Ph.D., DSc (Institute of Mathematics, Academy Sciences of Uzbekistan)

Tel: +603 89466818
Email: ibragimov@upm.edu.my
Kepakaran: Persamaan Pembezaan 

 

Norihan Md Arifin (Prof. Madya Dr.)
BSc. (Hons) (UPM)
MSc. (University of Strathclyde and Glasgow Caledonian, UK)
Ph.D. (UKM)

Tel: +603 89467939
Email: norihana@upm.edu.my
Kepakaran: Matematik Industri 

 

Lee Lai Soon (Prof. Madya Dr.)
BSc. (Hons) (UPM)
MSc. (UPM)
Ph.D. (University of Southampton, UK)

Tel: 03-89468454 / 6876
Email: lls@upm.edu.my
Kepakaran: Penyelidikan Operasi

Jayanthi a/p Arasan (Prof. Madya Dr.)
BSc.(Hons) (USM)
MSc. (App. Stat.) (UPM)
Ph.D. (University of Oxford, UK)

Tel: 03-89466835
Email: jayanthi@upm.edu.my
Kepakaran: Analisis Mandirian 

Muhammad Rezal Kamel Ariffin (Prof. Madya Dr.)
BSc. (Hons) (UPM, Malaysia)
MSc. (UPM, Malaysia)
Ph. D (UKM, Malaysia)

Tel: +603 89466838
Email: rezal@upm.edu.my
Kepakaran: Kriptografi/Sistem Dinamik Kalut                     

Siti Hasana Sapar (Prof. Madya Dr.) Penyelaras Jaringan Industri & Masyarakat
BSc. (Hons) (UPM, Malaysia)
MSc. (UPM, Malaysia)
Ph.D. (UPM, Malaysia)

Tel: +603 89468456
Email: sitihas@upm.edu.my
Kepakaran: Teori Nombor                        

Mohd Bakri Adam (Prof. Madya Dr.)
BSc. (Hons) (UPM, Malaysia)
MSc. (App. Stat.) (UPM, Malaysia)
Ph.D. (University of Lancaster, UK)

Tel: +603 89466860/6889
Email: bakri@upm.edu.my
Kepakaran: Extreme Value Theory/Analisis teguh                

Norfifah Bachok (Prof. Madya Dr.)
BSc. (Hons) (UPM, Malaysia)
MSc. (UPM, Malaysia)
Ph.D (UKM, Malaysia)

Tel: +603 89466849
Email: norfifah@upm.edu.my
Kepakaran: Dinamik Bendalir  

Norazak Senu (Prof. Madya Dr.)
BSc. (Hons) (UPM, Malaysia)
MSc. (UPM, Malaysia)
Ph.D. (UPM, Malaysia)

Tel: +603 89466848
Email: norazak@upm.edu.my
Kepakaran: Analisis Berangka

Fadzilah Md Ali (Dr.)
BSc. (Hons) (UPM, Malaysia)
PGDip. (Heriot-Watt University, UK)
M. App. Stat.(UPM, Malaysia)
Ph.D. (UKM, Malaysia)

Tel: +603 89466843
Email: fadzilahma@upm.edu.my
Kepakaran: Matematik Industri

Mai Zurwatul Ahlam (Dr.)
BSc. (Hons) (UPM, Malaysia)
MSc. (UPM, Malaysia)
Ph.D. (University of Dundee, Scotland)

Tel: +603 89466826
Email:maizurwatul@upm.edu.my
Kepakaran: Biologi Matematik 

Athirah Nawawi (Dr.)
BSc. (Hons) (UPM, Malaysia)
MSc. (University of Manchester, UK)
Ph.D. (University of Manchester, UK)

Tel: +603 89466844
Email: athirah@upm.edu.my
Kepakaran: Teori Berkumpulan 

Chen Chuei Yee (Dr.)
BSc. (Hons) (UPM, Malaysia)
MSc. (UPM, Malaysia)
Ph.D. (University of Oxford, UK)


Tel: +603 89467260
Email:cychen@upm.edu.my
Kepakaran: Variasi Kalkulus 

Siti Nur Iqmal Ibrahim (Dr.)
BSc. (University of Minnesota, USA)
MSc. (University of Leeds, UK)
Ph.D. (University of Essex, UK)

Tel: +603 89466836
Email: iqmal@upm.edu.my
Kepakaran: Matematik Kewangan 

Lim Fong Peng (Dr.)
BSc. (Hons) (UPM, Malaysia)
MSc. (UPM, Malaysia)
PhD (UM, Malaysia)

Tel: +603 89466820
Email: fongpeng@upm.edu.my
Kepakaran:  

Idham Ariff Alias (Dr.)
BSc. (Hons) (UPM, Malaysia)
MSc. (University of Exeter, UK)
PhD. (Australian National University,
Australia)

Tel: +603 89466856
Email: idham@upm.edu.my
Kepakaran: Teori Kumpulan                

 

Mohamat Aidil Mohamat Johari (Dr.)
BSc. (Hons) (UPM, Malaysia)
MSc. (UKM, Malaysia)
Ph.D (UPM, Malaysia)

Tel: +603 89466865
Email: mamj@upm.edu.my
Kepakaran: Teori Nombor                     

 

Norhaslinda Ali (Dr.)
BSc. (Hons) (UKM, Malaysia)
MSc. (UKM, Malaysia)
PhD. (UPM, Malaysia)

Tel: +603 89466828
Email: norhaslinda@upm.edu.my
Kepakaran:Extreme Value Theory

Sharifah Kartini Said Husain (Dr.)
BSc. (Hons) (UPM, Malaysia)
MSc. (UPM, Malaysia)
Ph.D. (UPM, Malaysia)

Tel: +603 89466857
Email: kartini@upm.edu.my
Kepakaran: Algebra (Leibniz Algebra)

 

Faridah Yunos (Dr.)
BSc. (Hons) (UPM, Malaysia)
MSc. (UPM, Malaysia)
Ph.D. (UPM, Malaysia)

Tel: +603 89466868
Email: faridahy@upm.edu.my
Kepakaran: Teori Nombor

 

Haliza Rosali (Dr.)
BSc. (Hons) (UPM, Malaysia)
MSc. (UKM, Malaysia)
P.hD (UKM, Malaysia)

Tel: +603 89466823
Email: liza_r@upm.edu.my
Kepakaran: Matematik Industri

 

Witriany Basri (Dr.)
BSc. (Hons) (UPM, Malaysia))
MSc. (UKM, Malaysia)
P.hD (UPM, Malaysia)

Tel: +603 89466845
Email: witriany@upm.edu.my
Kepakaran: Algebra (Associative Dialgebra)                                                   

 

Mohd Shafie Mustafa (Dr.)
BSc. (Hons) (UPM, Malaysia)
MSc. (UPM, Malaysia)
Ph.D. (UPM, Malaysia)

Tel: +603 89466817
Email: shafie@upm.edu.my
Kepakaran:Rekabentuk Ujikaji/Statistik Teguh                          

 

Risman Mat Hashim (Dr.)
BSc. (Hons) (UPM, Malaysia)
MSc. (UKM, Malaysia)
PhD. (UPM, Malaysia)

Tel: +603 89466866
Email: risman@upm.edu.my
Kepakaran: Teori Permainan

 

Siti Mahani Marjugi (Dr.)
BSc. (Hons) (UKM, Malaysia)
MSc. (UKM, Malaysia)
PhD. (UPM, Malaysia)

Tel: +603 89466864
Email: smahani@upm.edu.my
Kepakaran: Pengoptimuman 

 

Nadihah Wahi (Dr.)
BSc. (University of Arizona, USA)
MSc. (University Massachusetts, USA)
Ph.D (USM, Malaysia)

Tel: +603 89466822
Email: nadihah@upm.edu.my
Kepakaran:Dinamik Bendalir

 

Hani Syahida Zulkafli (Dr.)
BSc. (Hons) (UPM, Malaysia)
M. Apl. Statistics (UPM, Malaysia)
Ph.D. (Heriot-Watt University, UK)

Tel: +603 89471085
Email: hsyahida@upm.edu.my
Kepakaran: Statistik Bayes

Nur Haizum Abd Rahman (Dr.)
BSc. (Hons) (UTM, Malaysia)
Ph.D. (UTM, Malaysia)

Tel: +603 89466854
Email: nurhaizum_ar@upm.edu.my
Kepakaran: Analisis Masa

Puan Aniza Abd. Ghani
BSc. (Hons) (University of Wisconsin, Madison USA)
MSc. (UKM, Malaysia)

Tel: +603 89466815
Email: aniza@upm.edu.my
Kepakaran:  

 

Puan Nazihah Mohamed Ali
BSc. (Hons) (UKM, Malaysia)
MSc. (UKM, Malaysia)

Tel: +603 89466846
Email: nazihah@upm.edu.my
Kepakaran: Kawalan Kualiti

 

Puan Nor Aliza Rahmin
BSc. (Hons) (UPM, Malaysia)
MSc. (UPM, Malaysia)

Tel: +603 89466862
Email: aliza@upm.edu.my
Kepakaran: Matematik Gunaan

Dr. Wendy Ling Shin Yie
BSc. (Hons) (UKM, Malaysia)
MSc. (UKM, Malaysia)
Ph.D. (UKM, Malaysia)

Tel: +603 89466855
Email: sy_ling@upm.edu.my
Kepakaran:

Dr. Syafrina Abdul Halim
BSc. (Hons) (UTM, Malaysia)
M. Apl. Statistics (UM, Malaysia)
Ph.D. (UTM, Malaysia)

Tel: +603 89466851
Email: syafrina@upm.edu.my
Kepakaran: Teori Nilai Ekstrim, Analisis Siri Masa

 

PEGAWAI SOKONGAN  

PENOLONG PEGAWAI TADBIR
 
Khairul Hafiz Mohamad
Tel: 03-89466871
Email: khairulhafiz@upm.edu.my

 


SETIAUSAHA PEJABAT

Yanuraqilah Najiah Yahya
Tel : 03-89466811
Emel : yanuraqilah@upm.edu.my

PEMBANTU TADBIR P/O (SISWAZAH)

Noraini Md Yasin
Tel: 03-89466812
Email: ainimyas@upm.edu.my

PEMBANTU TADBIR P/O

Nur Amira Ini Roslan
Tel: 03-89466812
Email:nur_amira@upm.edu.my

 

PEMBANTU AM PEJABAT

Mohd. Kamarulzaman Shah Bazil
Tel: 03-89467275
Email: man@upm.edu.my

 

Updated:: 17/11/2017 [khairulhafiz]

MEDIA SHARING

FACULTY OF SCIENCE
Universiti Putra Malaysia
43400 UPM Serdang
Selangor Darul Ehsan
0389466601
0389432508
C1511292404