Staf | FAKULTI SAINS
» JABATAN » Biologi » Staf

Staf

STAF AKADEMIK

KETUA JABATAN

Muskhazli Mustafa (Prof. Madya Dr.)
PhD (Nottingham)
Kepakaran: Biokimia Mikrob, Mikrobiologi Persekitaran
Tel: +603 97696631 / 8946 6613

Emel: muskhazli@upm.edu.my 
CV : [Profil] 
 
Ahmad Ismail (Prof. Dr.)
PhD (Essex)
Kepakaran : Ekotoksikologi / Ekologi Hidupan Liar
Tel (baru): +603 97696617 
Tel (lama): +603 89466617 
Emel: aismail@upm.edu.my
CV : [Profil]
 
 
Japar Sidik Bujang (Prof. Dr.)
PhD (Universiti Sains Malaysia)
Kepakaran: Biologi Aquatik (Bakau dan Rumput Laut)
Tel (baru): +603 97696626 
Tel (lama): +603 89466626 
Emel: japar@upm.edu.my
CV : [Profil] 
 
 
Rusea Go (Prof. Dr)
PhD (Universiti Kebangsaan Malaysia)
Kepakaran: Taksonomi & Pemuliharaan Tumbuhan
Tel (baru): +603 97696634 
Tel (lama): +603 89466634 
Emel: rusea@upm.edu.my
CV : [Profil]
 
 
 
Faridah Qamaruzzaman (Prof. Madya Dr.)
PhD (Cambridge)
Kepakaran: Genetik Pemuliharaan
Tel (baru): +603 97696635 
Tel (lama): +603 89466635 
Emel: fqz@upm.edu.my
CV : [Profil] 
 
 
Kepakaran: Epidemiologi, Biostatistik
Tel (baru): +603 97693177
Tel (lama): +603 89463177
Emel: shamarina@upm.edu.my
CV : [Profil] 
 
 
Yap Chee Kong (Prof. Madya Dr.)
PhD (Universiti Putra Malaysia)
Kepakaran: Ekotoksikologi
Tel (baru): +603 97696616 
Tel (lama): +603 89466616 
Emel: yapchee@upm.edu.my
CV : [Profil] 
 
 
Nor Azwady Abd. Aziz (Prof. Madya Dr.)
PhD (Wales)
Kepakaran: Vermiteknologi, Ekotoksikologi
Tel (baru): +603 97696632 
Tel (lama): +603 89466632 
Emel: azwady@upm.edu.my 
CV : [Profil] 
 
       
Rosimah Nulit (Prof. Madya Dr.)
PhD (Sheffield)
Kepakaran: Bioteknologi & Molekul Tumbuhan
Tel (baru): +603 97696615
Tel (lama): +603 89466615
Emel: rosimahn@upm.edu.my
CV : [Profil] 
 
 
Nur Ain Izzati Mohd Zainudin (Prof. Madya Dr.)
PhD (Universiti Sains Malaysia)Kepakaran: Patologi Tumbuhan & Mikologi
Tel (baru): +603 97696642
Tel (lama): +603 89466642
Emel: ainizzati@upm.edu.my
Google ScholarCV : [Profil] 
 
Mohammad Noor Amal Azmai (Prof. Madya Dr.)
PhD (Universiti Putra Malaysia)
Kepakaran: Biologi Ikan / Penyakit Ikan
Tel (baru): +603 97696644
Tel (lama): +603 89466644
Emel: mnamal@upm.edu.my
CV : [Profil] 
 
Alvin Hee Kah Wei (Dr.)
PhD (Universiti Sains Malaysia)
Kepakaran: Entomologi Gunaan
Tel (baru): +603 97696643
Tel (lama): +603 89466643
Emel: alvinhee@upm.edu.my
CV : [Profil] 
 
 
Christina Yong Seok Yien (Dr.)
PhD (Universiti Kebangsaan Malaysia)
Kepakaran: Genetik Tumbuhan
Tel (baru): +603 97696730 
Tel (lama): +603 89466730
Emel: chrisyong@upm.edu.my
CV : [Profil] 
 
 
Mashitah Shikh Maidin (Dr.)
PhD (Western Australia)
Kepakaran: Fisiologi Pembiakan / Endokrinologi
Tel (baru): +603 97696767  
Tel (lama): +603 89466767
Emel: mashitah@upm.edu.my
CV : [Profil] 
 
 
Meenakshii a/p Nallappan (Dr.)
PhD (Universiti Kebangsaan Malaysia)
Kepakaran: Biokimia / Biologi Molekular
Tel (baru): +603 97696624  
Tel (lama): +603 89466624
Emel: meenakshii@upm.edu.my
CV : [Profil] 
 
 
Syaizwan Zahmir Zulkifli (Dr.)
PhD (UTokyo)
Kepakaran: Ekotoksikologi, Ekologi Isotop, Biologi & Ekologi Marin
Tel (baru): +603 97696627 
Tel (lama): +603 89466627
Emel: syaizwan@upm.edu.my
CV : [Profil] 
 
 
Hishamuddin Omar (Dr.)
PhD (Liverpool)
Kepakaran: Fikologi / Akuakultur
Tel (baru): +603 97696623  
Tel (lama): +603 89466623
Emel: hishamom@upm.edu.my
CV : [Profil] 
 
 
Shahrizim Zulkifly (Dr.)
Phd (Wisconsin-Madison)
Kepakaran: Fikologi & Likenologi
Tel (baru): +603 97696645 
Tel (lama): +603 89466645
Emel: shahrizim@upm.edu.my
CV : [Profil] 
 
 
Wan Norhamidah Wan Ibrahim (Dr.)
PhD (Karolinska Institutet)
Kepakaran: Neurotoksikologi Perkembangan
Tel (baru): +603 97696625  
Tel (lama): +603 89466625
Emel: wnwi@upm.edu.my
CV : [Profil] 
 
 
Mohd Hafiz Ibrahim (Dr.)
PhD (Universiti Putra Malaysia)
Kepakaran: Ekofisiologi Tumbuhan
Tel (baru): +603 97696640  
Tel (lama): +603 89466640
Emel: mhafiz_ibrahim@upm.edu.my
CV : [Profil] 
 
 
Geetha Annavi (Dr.)
PhD (Oxford)
Kepakaran: Ekologi & Genetik Hidup Liar
Tel (baru): +603 97696621  
Tel (lama): +603 89466621
Emel: geetha@upm.edu.my
CV : [Profil] 
 
 
 
Nurul Izza Ab. Ghani (Dr.)
PhD (Helsinki)
Kepakaran: Genetik Haiwan
Tel (baru): +603 97696630  
Tel (lama): +603 89466630
Emel: nurul_izza@upm.edu.my
CV : [Profil]
 
 
Mohd Noor Hisham Mohd Nadzir (Dr.)
PhD (Queensland)
Kepakaran: Fisiologi Haiwan & Bioteknologi Pembiakan / Endokrinologi Haiwan / Nutrisi Haiwan
Tel (baru): +603 97696620   
Tel (lama): +603 89466620
Emel: mnhisham@upm.edu.my
CV : [Profil]
 
 
Bokhary Zainal (Dr.)
BSc, MSc (Universiti Putra Malaysia)
Kepakaran:
Tel (baru): +603 97696633  
Tel (lama): +603 89466633
Emel: bokhary@upm.edu.my
Google Scholar
CV : [Profil]
 

STAF PELAKSANA

PEGAWAI SAINS
Hidir Hashim
Tel (baru): +603 97696622  
Tel (baru): +603 89466622
Emel: hidir@upm.edu.my
 
PEMBANTU TADBIR (P/O)
Mastura Aini S. Sulaiman
Tel (baru): +603 97696614  
Tel (lama): +603 89466614
Emel: masturaaini@upm.edu.my
 
PEMBANTU TADBIR (P/O)
Nurul Dalila Sazali
Tel (baru): +603 97696613  
Tel (lama): +603 89466613
Emel: nuruldalila@upm.edu.my
 
PEMBANTU OPERASI
Abdul Moin Abdul Hadi
Tel (baru): +603 97693178  
Tel (lama): +603 89466614
Emel: moin@upm.edu.my
 
PENOLONG PEGAWAI SAINS
Ezani Ishak @ Hashim
Tel (baru): +603 97696629   
Tel (lama): +603 89466629
Emel: ezani@upm.edu.my
 
PENOLONG PEGAWAI SAINS
Helmy Rozario Ahmad Yusoff
Tel (baru): +603 97693181   
Tel (lama): +603 89466614
Emel: helmy@upm.edu.my
 
PENOLONG PEGAWAI SAINS
Nor Hidayah Husain
Tel (baru): +603 97693188 
Tel (lama): +603 89466629
Emel: norhidayah@upm.edu.my
 
PENOLONG PEGAWAI SAINS
Abdullah Talib
Tel (baru): +603 97693189   
Tel (lama): +603 89466629
Emel: abdtalib@upm.edu.my
 
PENOLONG PEGAWAI SAINS
Azahar Othman
Tel (baru): +603 97696618  
Tel (lama): +603 89466618
Emel: azahar@upm.edu.my
PENOLONG PEGAWAI SAINS
Azizul Aziz
Tel (baru): +603 97696619  
Tel (lama): +603 89466619
Emel: azizul@upm.edu.my
PENOLONG PEGAWAI SAINS
Muhammad Hakim Ainuddin
Tel (baru): +603 97693187 
Tel (lama): +603 89466619
Emel: m.hakim@upm.edu.my
 
PENOLONG PEGAWAI SAINS
Farah Kamaludin
Tel (baru): +603 97693182 
Tel (lama): +603 89466614
Emel: farah@upm.edu.my
 
PENOLONG PEGAWAI SAINS
Azleen Binti Ahmad Adli
Tel (baru): +603 97693180 
Tel (lama): +603 89466619
Emel: azleen@upm.edu.my
 
PENOLONG PEGAWAI SAINS
Mohd Johari Sepet
Tel (baru): +603 97693183  
Tel (lama): +603 89466614
Emel: johari@upm.edu.my
 
PENOLONG PEGAWAI SAINS
Norida Zulkifli
Tel (baru): +603 97693184   
Tel (lama): +603 89466614
Emel: norida@upm.edu.my
 
PENOLONG PEGAWAI SAINS
Zaharah Sadi
Tel (baru): +603 97693190  
Tel (lama): +603 89466629
Emel: zsadi@upm.edu.my
PEMBANTU OPERASI
Kamal Kamis
Tel (baru): +603 97693186  
Tel (lama): +603 89466618
Emel: kamalkamis@upm.edu.my
 
PEMBANTU OPERASI
Azlina Ibrahim
Tel (baru): +603 97693191  
Tel (lama): +603 89466629
Emel: azlina_upm@upm.edu.my
 
PEMBANTU AWAM
Subamah a/p Muniandy
Tel (baru): +603 97693185  
Tel (lama): +603 89466614
Emel: subamah@upm.edu.my

 

 

 

Kemaskini:: 08/08/2019 [nashrin]

PERKONGSIAN MEDIA

FAKULTI SAINS
Universiti Putra Malaysia
43400 UPM Serdang
Selangor Darul Ehsan
0397696601/6602/6603
0397693237
B1566707511